Gdy psuje się auto

Wielu samochodów, które mają więcej niż pięć lat, nie opłaca się naprawiać nowymi częściami. Zdecydowanie korzystniej jest wykorzystać części do samochodów pochodzące z samochodów złomowanych, często takie używane części są jeszcze dobrej jakości a naprawa nimi będzie bardziej korzystna cenowo. Dotyczy to sytuacji, gdy naprawa nowymi częściami, przewyższyła by wartość samochodu co dosyć często się zdarza w przypadku  samochodów kilkuletnich.
Obecna sytuacja na rynku sprawia, że mało osób teraz decyduje się na kupno nowego samochodu, szczególnie takiego prosto z salonu. Jeśli ktoś obecnie staje przed koniecznością zmiany samochodu, wybiera raczej autokomis, gdzie kupuje auto używane ale wciąż dobrej jakości i w pełni sprawne. Jest to o tyle korzystne, że nowe auto, prosta z salonu, bardzo szybko traci na wartości, takie auto kupowane w komisie, kilkuletnie już tak bardzo nie traci na wartości, w każdym razie nie tak szybko, jak to się dzieje w pierwszym przypadku.
Przede wszystkim nie opłaca się kupować aut pod koniec roku, zdecydowanie lepiej kupować samochody na początku roku, wtedy najmniej tracimy na takim aucie w skali roku. W każdym razie w przypadku samochodów, trzeba dokładnie zawsze rozważyć co się bardziej opłaci, jest to na tyle znacząca inwestycja, że każda nierozważna decyzja przynosi mam sporo szkody. samochody używane, korzystniejsze w zakupie pod względem ceny jak i tego, że mniej tracą na wartości, zdecydowanie częściej przysparzają problemów, szczególnie, że rzadko tak naprawdę wiemy, jaki jest stan takiego auta w chwili zakupu. Czasem niestety okazuje się, że takie auto jest połączeniem kilku aut, a jego ładny wygląd to tylko zasługa sprawnego blacharza. Czasem takich aut nawet wprawne oko mechanika nie jest w stanie wychwycić a sprawa wychodzi na jaw w jakiś czas po zakupie, gdy zaczynamy mieć z samochodem problemy.

© 2011 – 2015, proveve. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły