Naprawy i kasacje aut

Kilkuletnich aut nie opłaca się właściwie naprawiać nowymi częściami, dlatego coraz większe zainteresowanie jest częściami używanymi. W brew pozorom wcale nie są to części dużo gorsze od nowych, części są to części samochodowe, które wykręcone są z aut zaledwie kilku letnich a nawet praktycznie nowych, które uległy wypadkowi i zostały poddane kasacji a wcześnie odzyskano z nich wszystko co się dało.
Dlatego naprawa auta takimi częściami wcale nie oznacza, że szybko zdarzy nam się taka sama awarii i kolejny koszt naprawy. Zresztą dotyczy to przecież głównie samochodów, które są na tyle stare, że naprawa nowymi częściami mogłaby przewyższyć wartość auta. Niestety akcesoria samochodowe jak i części do aut fabrycznie nowe są drogie, opłaca się po nie sięgać w zasadzie tylko w przypadku aut nowych, najlepiej jeszcze na gwarancji, by nie ponosić kosztów naprawy, później już nie zawsze jest to opłacalne. To właśnie dlatego coraz częściej kasacja samochodów dotyczy aut zalewie kilkuletnich, gdy naprawa nowymi częściami jest nieopłacalna, a naprawa częściami używanymi nie gwarantuje zbyt długiej eksploatacji. sprawdź to na demot.pl
Często decydując się na kasacje pojazdu, a wcześniej na wykręcenie z niego części sprawnych, wyjdziemy zdecydowanie korzystniej niż gdybyśmy próbowali nim nadal jeździć po naprawie. Akcesoria samochodowe pozyskane z auta, które oddaliśmy później na złom, możemy sprzedać na szrotach czy do komisów samochodowych i na pewno dostaniemy za nie satysfakcjonującą cenę. Obecnie ogólnie ceny samochodów wyraźnie spadły, za to ceny części nie, przez to coraz częściej więcej zarobimy sprzedając stare auto na części niż sprzedając je w całości. Jest to w zasadzie zabawne, jednak dzięki temu po woli z naszych dróg znikają niebezpieczne dla nas i dla innych przestarzałe wehikuły.

© 2011 – 2015, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły