Kupując auto

Wiele osób zastanawia się, co jest korzystniejsze, kupno nowego czy używanego ale za to znacznie tańszego auta.  Oczywiście z każdej strony reklamują się salony samochodowe zachęcające do kupna auta fabrycznie nowego, jednak czy jest to naprawdę korzystne? Nowe auta bardzo szybko tracą na wartości. W skali pierwszego roku jest to nawet kwestia kilkudziesięciu procent, w późniejszych latach stopniowo to się zmniejsza.
Już ta różnica jest zauważalna nawet w przypadku takim, gdy kupujemy w grudniu auto z danego rocznika, to samo auto już na początku stycznia będzie kosztowało zdecydowanie mniej. Ta różnica w cenie będzie widoczna nawet pomimo tego, że salony samochodowe pod koniec roku zawsze dają spore upusty na samochody, wiele promocji może przejść nasze najśmielsze oczekiwanie. Jednak i tak, gdy sprawdzimy ceny tych aut po nowym roku, i tak zobaczymy, że promocje jednak nie były aż tak korzystne jak nam się wcześniej wydawało. Motoryzacja to taka dziedzina, która jak widać, nie lubi przestojów i wszystko się w niej zmienia jak w  kalejdoskopie, to właśnie dlatego tak trudno ustalić, co bardziej nam się opłaci, czy kupno nowego auta czy takiego już dwu lub trzy letniego.
A może takiego właśnie z salonu, który teoretycznie jest już autem rocznym za to tak naprawdę jest zupełnie nowe? W tym wszystkim chyba najkorzystniej wygląda sytuacja ta ostatnia, kiedy za zdecydowanie niższą cenę dostajemy auto całkowicie nowe, które już w zasadzie sprzedawane jest na zasadzie auta używanego. Salony samochodowe umożliwiają nam zakup samochodu na kredyt, często na bardzo korzystnych warunkach, dlatego chyba jednak kupno nowego auta, wydaje się najkorzystniejsze, przy zakupie dwuletniego auta, często tak naprawdę nie wiemy co kupujemy, jaki jest stan faktyczny takiego auta.

© 2011 – 2015, vezyr. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły