Złomowiska i szroty

Wystarczy prześledzić statystyki wypadków, by zrozumieć, jak ważne w naszym kraju są złomowiska. To straszne trochę, ale gdy nie miejsca, gdzie można powypadkowy wrak zezłomować, nasz kraj zatonął by w rdzewiejących kawałkach blachy. Miejsca takie jak złomowanie Kraków, nie mogą narzekać na brak zainteresowania ich działalnością. Co dzień jest złomowanych kilka aut. Przeważnie są to auta kilkuletnie lub nawet nowe, które brały udział w poważnej stłuczce i ich naprawa nie jest możliwa lub nie jest opłacalna dla właściciela.
Takie auta trafiając na złom, przeważnie są rozkręcane, odzyskiwane z nich są części, które później są puszczane na rynek wtórny części samochodowych. Wszystko to co jest nieprzydatne jest prasowane i sprzedawane do hut, głównie w Chinach, gdzie przetapiane jest na stal. Złomowanie samochodów i ich późniejszy recykling jest czymś co ratuje nas przed masą bezużytecznego złomu, który jeszcze kilka lat temu straszył nas na miejskich parkingach, gdy właściciel  nie wiedział co zrobić z wrakiem. Często takie auta również rdzewiały w przydomowych ogródkach, na parkingach u mechaników, itp.
Teraz przynajmniej mogą części z nich zostać odzyskane do naprawy innych aut. Jest to o tyle ważne, że coraz więcej osób decyduje się raczej na naprawę auta niż na kupno nowego a ponadto częściej naprawa jest przeprowadzana przy użyciu części używanych, które są znacznie tańsze niż części fabrycznie nowe. Coraz częściej jest tak, że nawet nowe auta są naprawiane częściami używanymi, by obniżyć koszty naprawy a poza tym coraz częściej części są pozyskiwane z aut rozbitych, które miały zaledwie kilka miesięcy. Więc części te są praktycznie nowe a jednak o wiele tańsze w dodatku są odrobinę zużyte, co tylko podnosi komfort ich późniejszego użytkowania.

© 2011 – 2015, proveve. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły