Dobieramy części

Przy obecnych cenach nowych części samochodowych, naprawa auta jest niestety bardzo droga, jest to szczególnie niekorzystne w przypadku aut kilkunastoletnich, gdzie koszt naprawy może przewyższać wartość samochodu. Sposobem na to są części używane, które często są pozyskiwane z samochodów wypadkowych, o niewielkim przebiegu. Gwarantuje nam to z reguły, jeszcze ich dość dobry stan techniczny i przydatność do dalszego wykorzystania.
Używane części samochodowe, najprościej znaleźć na szrotach lub stacjach demontażu pojazdów. Można również pokusić się o sprawdzenie takich miejsc jak komis samochodowy czy auto złom, tego typu instytucje często prowadzą współprace w dziedzinie rozbiórki i utylizacji samochodów, więc mogą wskazać odpowiednie miejsca na zakup poszukiwanych elementów.
W czasie procesu takiego złomowania samochodów uszkodzonych, elementy nadające się do wykorzystania są wymontowywane, sprawdzane i kierowane do dalszej odsprzedaży. Pozostałe części auta są złomowane a później poddawane recyklingowi. Części samochodowe wykręcane z takich samochodów, sprzedawane są albo bezpośrednio w skupie albo w komisach lub na szrotach. Ze względu na to iż w wypadkach coraz częściej biorą udział auta w dobrym stanie technicznym, a zakłady ubezpieczeniowe często w sytuacjach poważniejszych kolizji decydują o kasacji pojazdu, proceder odzyskiwania części do aut zyskuje coraz bardziej na znaczeniu.  http://sklep.demot.pl

Dodatkowo na niektóre części używane możemy dostać kilkumiesięczną gwarancje, co jeszcze bardziej zachęca do ich nabywania. Te wszystkie elementy składają się na to iż zyskujemy możliwość tańszej naprawy aut kilkunastoletnich, po bardzo korzystnych warunkach cenowych. Komis samochodowy najczęściej oferuje korzystne warunki zakupu części używanych, głównie dlatego, że coraz częściej prowadzi działalność wiązaną, czyli skupuje samochody uszkodzone, poddaje je kasacji, a następnie sprzedaje części pozyskane z tych aut przy jednoczesnej sprzedaży samochodów sprawnych. W trudnych czasach, gdy częściej klienci decydują się na naprawę starego auta niż kupno nowego, daje to możliwość pozyskania dodatkowych środków przez taki autokomis. Niewątpliwie dla Nas, jako klientów takie rozwiązania są bardzo korzystne i wskazane.

© 2011 – 2015, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły