Motocyklowe hobby

Nie wszyscy gustują w samochodach, jest spora grupa osób, które wolą pojazdy jednośladowe. Motory są sporym wyzwaniem jednak latem zapewniają spory komfort jazdy, szczególnie, gdy nigdzie się nam nie spieszy, możemy cieszyć się jazdą i otoczeniem. Zloty motocyklowe z roku na rok stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne, coraz więcej osób szuka w tym odskoczni od swojej codzienności pomiędzy pracą i domem.
Na zlotach dominują miłośnicy Harleyów, motorów, które są mocne jednak traktowane jako bardziej rekreacyjne. Niejeden właściciel Harleya twierdzi, że to nie motocykl lecz sposób na życie. Wiele osób tak samo ocenia ścigacze, które od lat są demonizowane przez to, że rozwijają zawrotne prędkości i często są używane przez osoby, które nie mają wystarczająco dużych umiejętności by sobie poradzić z tego typu maszyną. Prędkość i brak umiejętności to główny powód, dla którego rok rocznie w okresie letnim dochodzi do tak wielu tragicznych wypadków z udziałem motocyklistów. www.dobrymotor.pl
Nic nie dają akcje policji i mediów. Ale przecież świat motocykli to świat ludzi z pasją, którzy doskonale wiedzą  jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Ta druga grupa nieodpowiedzialnych osób nie powinna świadczyć o wszystkich motocyklistach. Dla prawdziwych miłośników pojazdów jednośladowych, bezpieczeństwo na motorze jest priorytetem. Dbają o to by ich strój odpowiednio zabezpieczał te partie ciała, które są szczególnie narażone na urazy, mniejsze lub większe kontuzje. Mają zawsze podczas jazdy specjalne kaski, które chronią głowę i kark. Jednak co najważniejsze, dostosowują prędkość do tego co dzieje się na drodze, jakie są warunki atmosferyczne. To są pasjonaci, nie samobójcy, dlatego nie można wszystkich wrzucać do jednego worka i jednakowo oceniać.

© 2019, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły