Motocykliści na drogach

Potrzeba ryzyka jest chyba w każdym z nas tylko w odmienny sposób na to reagujemy. Jedni zagłuszają tę potrzebę adrenaliny, inni szukają sposobu na realizację. Coraz popularniejsze są chociażby motory. Prędkość, jaką rozwijają wystarcza wielu osobom, uznają, że dawka adrenaliny z tym związana jest wystarczająca.
Ścigacze chyba najbardziej działają na wyobraźnie, każdy chociaż raz widział siebie na takim motorze, pędzącego przed siebie pustą drogą. Rzeczywistość jest jednak trochę inna. Na naszych drogach jest spory ruch i trudno znaleźć pustą drogą po której moglibyśmy tak romantycznie grać przed siebie. Motocykle muszą się obecnie mieścić na drogach z innymi pojazdami, które mają takie same prawa. Bezpieczna jazda motocyklem jest więc trudniejsza i tym bardziej nie można sobie pozwalać na romantyczną brawurę.
Ważne jest przede wszystkim dostosowanie prędkości do warunków, które panują na drodze, to, że motocykl ma możliwość rozwijania zawrotnych prędkości, wcale nie oznacza, że w każdych warunkach i na każdej drodze można sprawdzać, jaka to prędkość. W zasadzie jest tak, że fanów motocykli można podzielić na takich, którzy doskonale rozumieją ograniczenia wynikające z poruszania się motocyklem. Zakładają więc specjalne, ochronne ubranie, kask i pilnują, by być bezpiecznymi na drodze. Druga grupa to ludzie bezmyślni, którzy rok rocznie powiększają statystyki śmiertelnych wypadków na drogach. Jeżdżą nadmierną prędkością przy braku umiejętności do zapanowania nas maszyną, w miejscach, które są zabudowane, niebezpieczne. Bezpieczeństwo na motorze dla takich osób to zupełna abstrakcja i kończy się to w ten sposób, że albo zabijają siebie albo innych. Niestety pomimo różnych akcji medialnych, liczba osób z tej drugiej grupy wcale się nie zmniejsza.

sprawdź na dobrymotor.pl

© 2019, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły