Zakup części zamiennych

Coraz więcej osób decyduje się raczej na naprawę posiadanego auta niż na kupno nowego. Dzieje się tak przede wszystkim, dlatego, że z powodu kryzysu, którego sami nie dostrzegamy ale wiele na jego temat słyszymy, stajemy się bardziej ostrożni pod katem zakupów czegokolwiek. Warto również tu zauważyć, że nowe fabrycznie auta w ciągu dwóch pierwszych lat bardzo znacząco tracą na wartości, dlatego lepiej jest kupować auta dwuletnie zamiast nowych.
Minusem takiej inwestycji jest to, że auto takie już nie traci tak drastycznie na wartości ale za to nie jest już na gwarancji i może nas niemile zaskoczyć, gdy konieczna będzie wizyta w warsztacie i zakup części. Części do samochodów najlepiej kupować nowe, tak by gwarantowały jak najdłuższą bezawaryjną pracę. Jest to oczywiste, jednak przy okazji te części samochodowe są drogie, w zależności jaka to część cena może wahać się od kilku złotych do kilku tysięcy. To z tego powodu bardzo często właściciel auta decyduje się jednak na naprawę częściami używanymi, które są nieporównywalnie tańsze. Części używane wbrew pozorom mogą się okazać lepszą inwestycją niż części fabrycznie nowe i nie chodzi tu wcale o różnice w cenie. 
Chodzi tu przede wszystkim o fakt, że części te są pozyskiwane w głównej mierze z aut rozbitych, które mogą mieć zarówno kilka lat, jak i kilka miesięcy. W tym drugim przypadku, gdy trafiamy na części z aut zaledwie kilku miesięcznych, zyskujemy podwójnie, mamy części praktycznie nową, po znacznie niższej cenie a w dodatku od nowej różni się tym, że jest już odrobinę wyrobiona, a takie części samochodowe są najlepsze. Dlatego nie powinniśmy się obawiać napraw samochodu częściami używanymi, które znacząco obniżają cenę naprawy a przecież i tak dostaniemy na taką część gwarancje kilkumiesięczną, która zawsze w jakiś sposób zabezpiecza.

© 2019 – 2020, vezyr. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły