Naprawy samochodowe

Chociaż sprzedaż aut nowych w naszym kraju rośnie, to jednak nadal spora grupa mniej zamożnych osób decyduje się na kupno aut używanych, lub remont auta po wypadku. Przyczyną tego jest fakt iż zamożność naszego społeczeństwa w stosunku do Państw zachodnich nadal jest niewspółmierna. Świadomość faktu iż auto nowe znacząco traci na wartości, oraz że w chwili wypadku czy kradzieży, bardzo często odszkodowanie jest znacznie niższe niż wartość auta w chwili zakupu, powoduje iż Polacy nadal często sięgają po oferty z rynku wtórnego.
Samochody używane, najchętniej kupowane, to przeważnie auta dwu, trzy letnie. W ten sposób kupujemy bardzo dobre auto, często w doskonałym stanie za to po zdecydowanie mniejszej cenie. Takie kilkuletnie auto już nie traci tak szybo na wartości, jak te fabrycznie nowe. Taniej jest takie auto naprawić w razie wypadu czy usterki, ponieważ nie musimy już naprawiać go częściami nowymi, zdecydowanie korzystniej jest kupować auto części pochodzące z aut nowych, które w skutek wypadku zostały poddane kasacji.
Stopień zużycia takich części jest niewielki, a ceny ich są zdecydowanie niższe niż ich fabrycznie nowych odpowiedników. Zyskujemy w ten sposób auto tanie w użytkowaniu, co w czasach kryzysu i drogiej benzyny jest bardzo ważny elementem. Coraz częściej też zamiast na zakup nowego czy nawet używanego auta, decydujemy się na remont tego, które posiadamy. Motoryzacja to dziedzina, która nie lubi drogich rozwiązań. Zdecydowanie korzystniejsze jest obecnie odnawianie auta, które posiadamy przede wszystkim dlatego, że na rynku jest coraz więcej używanych części zastępczych, które są prawie w stanie idealnym, w ten sposób nasze zużyte auto zyskuje możliwość dalszej eksploatacji, i często za niewielki koszt, możemy cieszyć się nim jeszcze przez kilka lat. Salony już nas tak nie kuszą, nawet, gdy oferują wyjątkowo atrakcyjne promocje, które tak na prawdę wcale nie zawsze są aż tak dobre i atrakcyjne dla nas jak głoszą reklamy.

© 2011 – 2015, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły