Pomoc drogowa

Popsute auto to zawsze duży problem, szczególnie, gdy psuje się w trasie. Niestety może nas to spotkać bez względu na to, ile lat ma auto. Psują się zarówno te nowe, jak i te starsze. Holowanie to już kosztowna sprawa, co dopiero naprawa auta. Nikt tego nie lubi. Holowanie auta na szczęście można wykupić w ramach dodatkowego ubezpieczenia, wtedy nie jesteśmy narażeni na tak duże koszty.
Jeszcze w sumie wiele zależy, gdzie to auto nam się popsuło i jak daleko trzeba je holować. Czasem ubezpieczyciel w umowie zastrzega, że może to odbywać się na określonym dystansie. Jednak na to akurat powinniśmy zwracać uwagę w chwili podpisywania umowy. W przypadku awarii samochodu, dalsza podróż również nie jest wykluczona ponieważ najczęściej jest tak, że u mechanika możemy uzyskać samochód zastępczy. Mając ubezpieczenie, samochód zastępczy mamy zagwarantowany również przez ubezpieczyciela. Co ciekawsze, tu możemy już w umowie zastrzec sobie, jaki ma być to samochód, tak by podróżować nim wygodnie. Najczęściej jednak na samochód zastępczy możemy liczyć w momencie, gdy auta nie uda się naprawić w ciągu 12 lub 24 godzin. Chyba, że mamy z ubezpieczycielem czy mechanikiem inną umowę.

W każdym razie, o ile wymiana części i naprawa auta jest mało przyjemnym elementem użytkowania pojazdu, to w tej chwili, już nie musimy się obawiać o swoją wygodę, w sytuacji, gdy nagle samochód stanie. Najczęściej wstrzymuje to nas w trasie na około godzinę, czasem dwie. W tym czasie nasze auto trafia w fachowe ręce a my autem zastępczym możemy ruszyć w dalszą podróż. Nie jest to już zatem aż tak wielki problem, jak jeszcze kilka lat temu, kiedy w przypadku każdej awarii zadni byliśmy na znajomych, rodzinę lub na długie oczekiwanie aż zjawi się ktoś, kto nam pomoże, co czasem oznaczało kilka godzin oczekiwania w jednym miejscu.

© 2017 – 2019, proveve. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły