Samochody z komisów

Decydując się na kupno samochodu odpowiedniego dla naszych potrzeb, stajemy przed bardzo trudnym zadaniem. Nie tylko za względu na ogromny wybór aut na naszym rynku, ale także dlatego, że podjęte decyzje odnośnie wyboru auta mogą mieć bezpośredni wpływ na nasz domowy budżet. Jak rozsądnie i świadomie kupić wymarzone cztery kółka?, Czy ulec pokusie reklam i nabyć samochód nowy, bo z zasady jest lepszy i pewniejszy od używanego, czy odwrotnie zaoszczędzić i porozglądać się za autami oddanymi w komis samochodowy?…
Choć w zeszłym roku krajowym dealerom udało się osiągnąć rekordowy wynik i sprzedać ponad 333,5tys. nowych aut ( w głównej mierze z racji zmiany przepisów w obszarze podatku VAT,tz. prawo do pełnego jego odliczenia ),to w dalszym ciągu przewaga w zakupie aut używanych jest znaczna ( w analogicznym okresie zarejestrowano w Polsce 718 tys. aut używanych ). Komis samochodowy, czy autokomis to wciąż bardzo popularne kierunki dla tych, którzy pragną nabyć samochód na rynku wtórnym po atrakcyjniejszych cenach. Trudno ocenić i jednoznacznie odpowiedzieć, czy jest to wynikiem zubożenia społeczeństwa i obecnie panującej sytuacji kryzysowej, czy raczej dobrze przemyślanej strategii finansowej naszych obywateli.
Zakładając, że na średniej klasy auto z salonu ( niezbyt spektakularnie wyposażone i o bardzo małej pojemności silnika do 60KM ), należy wydać około 40tys.(nie mając przy tym zbyt wielu marek do wyboru ),to udając się z tą samą kwotą w kieszeni do miejsc gdzie można nabyć samochody używane ( komis samochodowy, autokomis ),w markach i rodzajach samochodów możemy wybierać jak w ulęgałkach, nie martwiąc się przy tym o znaczną utratę wartości samochodu od razu po zakupie. Pozostaje tylko, czy może ’aż’ !,kwestia bezpieczeństwa poruszania się takim autem, bo wciąż jednak znalezienie na rynku wtórnym samochodu z udokumentowana historią i do tego bezwypadkowego graniczy z cudem. Warto więc w takim wypadku poświęcić jeszcze trochę pieniędzy i czasu na sprawdzenie takiego samochodu pod kątem technicznym, gdyż może to w przyszłości znacząco zaoszczędzić nam kosztów i nerwów związanych z naszym „nowym” samochodem.

© 2011 – 2019, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły