Kierowcy na drogach

Naprawa auta, które jest już po okresie gwarancji to koszt rzędu nawet kilku tysięcy, w zależności od tego, co się z autem stało. Poza usterkami najczęstszym powodem naprawy auta jest stłuczka czy wypadek. Auta po wypadkach to w naszym kraju obraz bardzo częsty. Ogromna ilość wypadków na naszych drogach to nie do końca wina złego stanu dróg, głównym winowajcą jest tu po prostu brak wyobraźni u większości kierowców.
Brawura, bezmyślność, gapiostwo, wymieniać można w nieskończoność. Największym błędem kierowców jest niedostosowanie prędkości do warunków na drogach, to przez to jest najwięcej wypadków. Kiepski stan nawierzchni to zupełnie inny temat, ale gdyby kierowcy brali to pod uwagę, mniej tragedii rozgrywałoby się na drogach. W każdym razie naprawy samochodów powypadkowych to naprawdę znaczny koszt, usuwanie usterki nie jest tak drogie jak właśnie wyklepywanie maski, wymiana części karoserii i później nakładanie lakieru na samochody, by nie pozostały ślady po wypadku. Jednak koszty związane z naprawą auta chyba najlepiej działają na świadomość właściciela i później na drodze zachowuje się jednak bardziej rozważnie nie chcąc ponownie ponosić tak wysokich kosztów.
Serwisy samochodowe bardzo często skupują auta powypadkowe, czy to na części używane, czy też do naprawy po to, by później je sprzedać z zyskiem. Jest to alternatywa dla osób, którym naprawa auta się nie opłaca lub po prostu nie chcą jeździć autem powypadkowym i wolą się go pozbyć bez uprzedniej naprawy. Pomimo kryzysu wciąż jest wiele osób, które mogą sobie na coś takiego pozwolić. Pozwolić na mało odczuwalne straty w imię swojego komfortu i bezpieczeństwa. Wiadomo, że auto które brało udział w wypadku, już nigdy nie będzie tak dobrze się spisywać na drodze, jak auto nowe, auto bezwypadkowe.

© 2018 – 2019, vezyr. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły