Stacje demontażu aut

Obecnie na terenie Polski powstaje coraz więcej punktów, w których prowadzony jest skup aut powypadkowych. Jest to spowodowane rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu działalność, w której jest realizowane nie tylko samo złomowanie pojazdów, ale również sprzedaż używanych części samochodowych oraz skup złomu. Tego typu stacja demontażu pojazdów z reguły zajmuje się również odzyskiwaniem części samochodowych i rozbiórką samochodów, co w znacznym stopniu rozszerza jej zakres działalności.
Oprócz wysłużonych kilkudziesięciu letnich samochodów, do takich punktów trafiają również auta praktycznie nowe, o niewielkim przebiegu których nieszczęściem był udział w poważniejszych wypadkach i zostały skierowane przez zakłady ubezpieczeniowe do złomowania. Dla właściciela tego typu stacji, jest to o tyle opłacalne że auto kupuje po cenie złomu, a pozyskane w procesie rozbiórki elementy często nadają się jeszcze do dalszego zastosowania.
Właściciel złomowanego samochodu również nie może czuć się specjalnie poszkodowany, gdyż jego straty z reguły są pokrywane przez zakłady ubezpieczeniowe. Tak więc w przeznaczonym do kasacji samochodzie znajduje się wiele wartościowych elementów. Zostaje on poddany demontażowi, gdzie ocalałe części są wyjmowane by później można było je sprzedać na rynku wtórnym, część pozostałych elementów jest traktowana jako złom, i kierowana do miejsc recyklingu. poczytaj tu
Ceny złomu są stosunkowo wysokie, ponieważ przetapiany jest on na rzeczy wartościowe, na przykład stal, chociaż należy tu nadmienić że w zakres skupowanych metali wchodzą również takie których wartość jest znacznie wyższa od stali. Główny zarobek auto złomu, polega jednak na obrocie częściami używanymi z rozbitych samochodów. Są to przeważnie części o małym zużyciu, a więc ich cena jest bardzo atrakcyjna dla klienta odwiedzającego szrot. Tak więc podsumowując złomowanie aut jest opłacalne dla obu stron. My jako klienci pozbywamy się często kłopotliwego wraku, a na podstawie zaświadczenia ze skupu możemy legalnie auto wyrejestrować i zacząć się rozglądać za nowym, odzyskując przy tym nadpłatę OC. Jest to zdecydowanie korzystniejsze niż trzymanie rozbitego wraku w ogródku, co często się zdarza, szczególnie na wsiach lub mniejszych miastach. Czy to sentyment do auta czy brak wystarczającej świadomości wśród ludzi?, trudno ocenić, ale wydaje się iż proces korzystania z usług stacji demontażu pojazdów na dobre zagości również na naszym rynku.

© 2011 – 2015, proveve. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły