Wypadki i stłuczki na drogach

Ogromna ilość samochodów na naszych drogach sprawia, że coraz częściej dochodzi do drobnych stłuczek lub poważniejszych wypadków. Niestety coraz częściej jest tak, że nawet nowe auta trafiają na auto złom. Demontaż aut powypadkowych jest obecnie znacznie bardziej opłacalny niż ich naprawa. Przede wszystkim chodzi tu o to, że części mają znacznie większą wartość niż rozbite auto w całości.
Części, te które nie uległy uszkodzeniu są sprzedawane na rynku części używanych a reszta auta jest złomowana. Złom obecnie na szczęście jest w cenie, trafia on bowiem do hut, gdzie jest przetapiany na stal np. do budowy statków. Części do aut pochodzące z aut stosunkowo nowych ale rozbitych w znacznym stopniu osiągają nawet zadowalające ceny, szczególnie, że sprzedawcy często oferują na nie gwarancje. Przy tym są one jednak nadal zdecydowanie tańsze niż części fabrycznie nowe, których zakup często w przypadku aut starszych jest po prostu nie opłacalny, naprawa nowymi częściami mogłaby przewyższyć wartość samego auta, a przecież to nie o to tu chodzi. Części używane sprzedaje najczęściej sam autokomis, można je również kupić na różnych szrotach samochodowych.
Właściwie naprawiając auto takimi częściami nie ryzykujemy, ponieważ są to części sprawdzone, sprawne, trwałość ich może i jest odrobinę mniejsza niż części nowych, ale w przypadku aut kilkuletnich to naprawdę żadna przeszkoda. Wiadomo, że kilkuletnie auto nie będzie nam służyć w nieskończoność, na pewno jego żywotność będzie krótsza niż auta nowego, więc i części nie muszą być aż tak dużej trwałości. Poza tym najczęściej i tak po naprawie, takie auta są przez nas sprzedawane a kupujemy modele odrobinę młodsze, lepsze, bezpieczniejsze. To naturalna kolej rzeczy, dlatego części używane to często po prostu najlepsze rozwiązanie.

© 2018 – 2019, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły