Kupujemy samochód

Coraz więcej osób decyduje się na kupno auta z tak zwanej drugiej ręki. W chwili zakupu jest to korzystne ze względu na ceną auta jednak szybko może okazać się, że nie był to aż tak dobry zakup jak nam się wydawało. Wiele aut, które trafiają do sprzedaży, jest w złym stanie technicznym, co jest sprytnie zamaskowane dla osoby kupującej.
Wielokrotnie takie auto powinno trafić raczej do stacji zajmującej się złomowaniem aut, niż na drogi. To właśnie taki jeżdżący złom jest często odpowiedzialny za liczbę wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Dzieje się tak ponieważ pozornie dobry dwu czy trzy letni samochód, jest w rzeczywistości autem powypadkowym, gdzie wystrzelone zostały już poduszki bezpieczeństwa, więc już nie mogą chronić pasażerów ani kierowcy, w dodatku poprawione nadwozie nie ma już takiej wytrzymałości na zderzenia jak to jest w przypadku fabrycznych elementów.
Bardzo często takie auta są również naprawiane używanymi częściami. Części używane są znacznie słabsze, maja mniejszą wytrzymałość przez co ulegają częściej awariom. To wszystko sprawia, że często taki zakup po atrakcyjnie dla nas cenie może w rzeczywistości wpędzić nas w kłopoty. Często taki używany samochód jest skarbonką bez dna, którą powinna raczej spotkać kasacja samochodów niż naprawy, które w takim wypadku nie maja końca. Dlatego decyzję o zakupie auta używanego warto dobrze przemyśleć, głównie dlatego, że tak naprawdę nie wiadomo, jaka jest prawdziwa historia auta. Oczywiście zdarzają się auta używane w naprawdę dobrym stanie, które będzie nam bezproblemowo służyć długie lata. Warto jednak przed kupieniem takiego auta, sprawdzić go w punkcie diagnostycznym lub u zaprzyjaźnionego mechanika, który nam powie jaki jest faktyczny stan auta, które chcemy kupić. To da nam w miarę wiarygodny obraz sytuacji.

© 2011 – 2019, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły