Wizyty w warsztatach

Każdy właściciel auta doskonale wie jak kosztowne są wszelkie wizyty w warsztacie samochodowym. W czasie, gdy auto jest na gwarancji, nie jest to specjalnie wielkim problemem jednak w momencie, gdy gwarancja się kończy a usterki dopiero zaczynają, koszty są duże. Samochody uszkodzone w wypadkach to chyba zupełna zmora właścicieli.
Koszt naprawy co prawda zwraca ubezpieczenie, jednak często przez sam fakt wypadku auto traci znacznie na wartości. Chyba najbardziej traci dla samego właściciela. Wiele osób nie chce jeździć autem powypadkowym, które jest znacznie mniej bezpieczne niż auto, które ma mniej bujną przeszłość. W każdym razie naprawa auta, które brało udział w wypadku to nie koniec problemów, najczęściej jeszcze trzeba później znaleźć kupca, który od nas to auto kupi i nie będzie miała oporów przed autem powypadkowym.
Warsztaty samochodowe często skupują auta powypadkowe w kiepskim stanie na części, często to jest dobra alternatywa, gdy wiemy, że już nie będziemy z takiego auta korzystać. Sprzedaż auta na części jest rozwiązaniem mniej problematycznym, nie naraża nas na kwestie związane z naprawą i późniejszym szukaniem kupca. Starszych aut wielokrotnie po prostu nie opłaca się naprawiać, koszty mogłyby przewyższyć wartość auta. Później nie opłaciłoby się go nawet sprzedawać. Auta po wypadkach z założenia powinny trafiać już na złom, w wielu krajach tak właśnie się dzieje, ewentualnie te auta sprowadzane są do naszego kraju i tu przez mechaników, czarodziei są naprawiane i wprowadzane z powrotem na rynek a stąd wprost na drogi. Co tylko podnosi nasze statystyki śmiertelnych wypadków. Auta po wypadkowe nie mają już takiej wytrzymałości, nie mają również już poduszek powietrznych, które mogłyby osłonić kierowce i pasażerów. Aż strach pomyśleć ile takich aut porusza się po naszych drogach.

© 2018 – 2019, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły