Nowości w świecie motoryzacji

Nowości w świecie motoryzacji

Najnowsze prezentacje i opinie o technologii w świecie motoryzacji

Porady techniczne

Porady techniczne

Zagadnienia i porady zamieszczane przez użytkowników aut

Auta retro i historia motoryzacji

Auta retro i historia motoryzacji

Wszystko co powinien wiedzieć posiadacz starego samochodu

Mechanika i serwisowanie auta

Mechanika i serwisowanie auta

Informacje i prezentacje warsztatów samochodowych

Szkolenia dla kierowców

Szkolenia dla kierowców

Wszystko co powinien wiedzieć współczesny kierowca

 

Wycieczki do Zakopanego

wycieczki-zakopane

Zakopane to niewątpliwe stolica polskich gór. Jest to miejsce niezwykle urokliwe, co zostało dostrzeżone już w XIX wieku przez polskich artystów, osoby związane z kulturą. Tu żyli i tworzyli, wpływając na miejscową kulturę, co widać do dziś. Zakopane zachwyca nie tylko możliwością letniego i zimowego aktywnego wypoczynku ale również piękną stylistyką góralskich domów, wytworów rzemieślniczy, czy po prostu smakiem miejscowej kuchni i oryginalnego oscypka.

Nie ma osoby, która nie zachwyciła by się Krupówkami. Nawet bywając w Zakopanem regularnie, wciąż na nowo odkrywa się jego atrakcje. Dlatego warto tu bywać bez względu na porę roku. Jak zorganizować taką wycieczkę? Najlepiej skorzystać z oferty online na stronie www.transkrakow.pl. W ofercie jest auto z kierowcą i pilotem. Zamawiając wycieczkę należy określić ile osób będzie liczyła grupa, czy chcemy zwiedzać z przewodnikiem, czy raczej każdy chce poznać Zakopane na własną rękę. Wtedy określa się czas zwiedzania i miejsce oraz czas zbiórki przed powrotem do Krakowa. Średnio taka jednodniowa wycieczka do Zakopanego trwa około 11 godzin, z czego 2 godziny zajmuje dojazd z Krakowa do Zakopanego.

Czas podróży nie jest jednak czasem straconym. Za oknem można podziwiać rewelacyjne widoki, które naprawdę zapierają dech w piersiach. Można zrobić również przystanek we wsi Chochołowa, która słynie z domów wyłącznie drewnianych w stylu góralskim. Czas się tu zatrzymał, ludzi żyją w sposób taki sam jak górale przed wiekami. Wciąż ich domy mają tą niezwykłą, charakterystyczną dla tego regionu stylistykę. W samym Zakopanem również można poczuć się jak w trochę innym świecie, specyficznym a przy tym magicznym. Już same widoki gór na horyzoncie robią niezapomniane wrażenie.

© 2017, admin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl