Części do naszych samochodow

Coraz częściej stajemy przed dylematem, czy zawodzące nas auto naprawiać, czy zainwestować i kupić nowe lub przynajmniej młodsze i w lepszym stanie. Jest to o tyle trudne, że obecnie koszty eksploatacji i kupna auta są tak wysokie, ze coraz mniej z nas jest stać na kupno i utrzymanie auta nowego, a co za tym idzie takiego które zagwarantuje nam pełną sprawność techniczną. Do tego sytuacja na rynkach finansowych nie sprzyja przyznawaniu kredytów, tak więc dylemat przed którym stajemy, nowe czy używane jest ze wszech miar słuszny…
Ponieważ rynek samochodów używanych jest bardzo duży warsztaty samochodowe nie narzekają na brak pracy, coraz więcej osób często z konieczności decyduje się na naprawę auta często już mocno wysłużonego, odwlekając moment w którym będzie trzeba dokonać zmiany. Paradoksalnie obecnie w odstawkę idą auta z wyższej półki zużywające duże ilości paliwa, gdyż jego rosnący koszt zniechęca do ich użytkowania. Do remontu samochodów zachęcają natomiast różnice między częściami samochodowymi nowymi i używanymi, pozyskanymi z rozbitych aut. Auto części z aut rozbitych są często w bardzo dobrym stanie i znacznie tańsze od części nowych, co korzystnie wpływa na budżet jaki przeznaczamy  na naprawę samochodu. Najczęściej w ten sposób są reperowane auta których wartość rynkowa jest już dość niska. W drogie, nowe części, w takich wypadkach po prostu się nie opłaci inwestować.
Oczywiście w wypadku aut nowych naprawy, realizowane w oparciu o części nowe mają większe uzasadnienie z punktu widzenia chociażby samej przewidzianej eksploatacji takiego auta. Oczywiście zarówno w wypadku części nowych jak i używanych najlepszy interes na tym robią sprzedawcy i pośrednicy którzy prowadzą szrot lub komis samochodowy, zdają sobie oni doskonale przecież sprawę z tego jakie znaczenie może mieć dla nas konkretny element pasujący do danego pojazdu, tym bardziej że występujące w nich różnice często są na tyle znaczące że przy zakupie można jedynie opierać się na numerze vin.

© 2011 – 2015, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły