Co zrobić z autem po wypadku

Z samochodem nie ma problemu, gdy auto jest nowe, nie psuje się i jest tanie w utrzymaniu chociaż to ostatnie nie jest koniecznością. W każdym razie chodzi tu o to, że zawsze jest tak, że z autem nie ma problemu do czasu. Najczęściej problemem jest, co zrobić z autem, które zostało w stopniu znacznym uszkodzone w wypadku. Naprawiać się nie opłaca, szczególnie, gdy uszkodzenia są znaczne, a my i tak nie zdecydowali byśmy się nadal tym samochodem jeździć wiedząc, że już nie jest tak bezpieczne jak dotychczas.
A naprawa po to by sprzedać, również nie kalkuluje się  zbytnio w momencie, gdy nie udałoby się takiego auta sprzedać po zadowalającej cenie. Wyjściem tu wydaje się jedynie skup aut powypadkowych, oferują w miarę rozsądne ceny za rozbite auto a my pozbywamy się problemu. Punkty skupujące auta uszkodzone z reguły przeznaczają je do demontażu, odzyskują dobre części i później sprzedają je na rynku części samochodowych używanych. Skup aut uszkodzonych raczej nie zajmuje się naprawę takich aut, chyba, że one są w na tyle dobrym stanie, że taka naprawa ma jakiś sens.
Trudno w ogóle oceniać, czy naprawa jakichkolwiek aut uszkodzonych w wypadku ma sens, wiadomo, że takie auto nawet, gdy jest naprawione i wygląda solidnie, nie jest już tak bezpieczne jak przed wypadkiem. Najczęściej poduszki powietrzne są już wystrzelone, sama konstrukcja auta nie jest już tak wytrzymała. Inna sprawa, że wciąż po naszych drogach jeździ wiele takich aut a najgorsze jest to, że wielu właścicieli nawet nie jest świadoma tego, że kupując auta używane, kupili auta, które dobrze wyglądają jednak nie są już tak bezpieczne i wytrzymałe jak mogłoby być. Często w niepochlebnych opiniach o autach używanych słyszy się określenie, że to takie auto spawane z dwóch innych, jednak niestety, wiele w tym prawdy.

© 2011 – 2015, vezyr. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły