Kobiety w sportach samochodowych

Szybkie samochody to obecnie nie tylko przedmioty pożądania mężczyzn, ale również kobiet. Coraz częściej towarzyszą one swoim mężom podczas oglądania transmisji z wyścigów, a że jest to sport widowiskowy, niebezpieczny i często towarzyszą mu znane osobistości, to i zainteresowanie Pań też jest coraz większe. Zresztą pasję do szybkich samochodów można również dostrzec w zainteresowaniu jakie kobiety wykazują w związku z uczestnictwem w takich imprezach.
Coraz więcej Pań próbuje swoich sił za kółkiem oraz jako piloci znanych kierowców, wskazuje to na fakt iż miłość do szybkich samochodów może być zaraźliwa. Tak więc samochody sportowe coraz częściej są prowadzone damską ręką, chociaż w mężczyznach czasem jeszcze budzi to pewien niesmak lub niedowierzanie, panie jeżdżą z roku na rok coraz lepiej. Co wcale nie oznacza bezpieczniej. Wbrew obiegowej opinii panie również lubią jeździć ostro, chociaż chyba znacznie bardziej zachowawczo i przepisowo, natomiast statystyki wykazują że w znacznie mniejszym stopniu od mężczyzn się awanturują na drodze. Daje się to wszystko zauważyć też w rajdach. Rajdy wciąż są zdominowane przez mężczyzn, jednak i panie dają tu popis swoich umiejętności.
Nawet do wyścigów F1 próbują dostać się kobiety, i coraz więcej w ostatnim czasie pisze się o tym, że jest kilka młodych kobiet, które są doskonałymi kierowcami, posiadającymi już sporo sukcesów na swoim koncie , i które pretendują do tej elity kierowców. Ciekawe czy taki kierowca jak Hamillton czy Vettel mieli by obiekcje przed wyprzedzaniem na torze bolidu prowadzonego przez kobietę. Z cała pewnością jednak pierwsza kobieta w F1 musiałaby mieć duży talent, jeśli nie osiągałaby spektakularnych wyników na torze, szybko z powrotem stałby się to typowo męski sport, jednak wcześniej czy puźniej kobiety na pewno pojawią się również w F1.

© 2011 – 2015, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły