Przegląd w stacji diagnostycznej

Każdego roku nasze auto podlega obowiązkowemu przeglądowi technicznemu. W stacji diagnostycznej sprawdzane jest różnymi urządzeniami, również wizualnie i na tej podstawie mechanik albo dopuszcza auto do ruchu, lub też nakazuje usunięcie poważniejszych usterek, ewentualnie nakazuje gruntowny remont samochodu. Tym samym do czasu usunięcia usterek nasze auto jest warunkowo dopuszczone do ruchu, w momencie, gdy nasze auto jest w naprawdę kiepskim stanie, w ogólnie jest wykluczone z ruchu drogowego.
Obecnie coraz rzadziej zdarzają się auta, które są aż w tak drastycznym stanie technicznym, by było wykluczane z poruszania się po drogach, chyba, że dotyczy to aut zabytkowych, tu może być różnie. Gdy nasze auto nie jest nowe i obawiamy się, czy zdoła przejść kontrolę, warto zwrócić uwagę na takie elementy jak, stan amortyzatorów, one są odpowiedzialne nie tylko za jakość podróżowania, ale również na bezpieczeństwo hamowania, jeżeli któryś jest bardziej zużyty, może to niebezpiecznie zakrzywić drogę hamowania pojazdu. Same hamulce to również element, który szczególnie zwraca uwagę podczas kontroli, warto je zatem już wcześniej sprawdzić.

Przed przeglądem należy wymienić uszkodzone lampy, popękane lusterka czy też uszkodzone szyby. Trzeba również zwrócić uwagę na to, w jakim stanie są opony, gdy głębokość bieżnika jest mniejsza niż 1,6 mm, należy opony wymienić, inaczej przegląd nie zostanie nam zaliczony i będziemy musieli ponownie zjawić się w stacji, gdy już usuniemy sporne ogumienie. Jednak współcześnie największy problemem podczas przeglądów technicznych aut, sprawia tuning auta. Coraz więcej osób podrasowuje swoje auta. Nie wszystkie te unowocześnienia są zgodne z przepisami, i to właśnie na te rzeczy musimy zwrócić szczególną uwagę przed kontrolą w stacji diagnostycznej.

© 2018 – 2019, cubus. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły