Auta i akcesoria

W kryzysie można zaobserwować wiele zjawisk, które w czasach prosperity gospodarczej są zazwyczaj zjawiskami marginalnymi. W takich właśnie okresach rośnie w siłę między innymi rynek używanych części do aut. Według firm, które zawodowo zajmują się odzyskiwaniem używanych części do samochodów, proceder ten w ostatnim czasie zwiększył się przynajmniej o 1/3, w porównaniu z okresem, kiedy gospodarka osiągała krzywą wznoszącą.
Przede wszystkim używane części samochodowe cieszą się tak wysokim zainteresowaniem, ze względu na różnicę w cenie, w stosunku do części fabrycznie nowych. Ponadto, wiele firm w Polsce działających w branży motoryzacyjnej, a jest ich od 3-5 tys. specjalizuje się właśnie w oferowaniu na rynku używanych części samochodowych. Są one przez nie pozyskiwane zarówno z zagranicy, jak również iż polskiego rynku recyklingowego (z atu powypadkowych, wycofanych z eksploatacji ).Handluje się nimi w sposób profesjonalny, zalegalizowany i silnie zorganizowany, jak i typowo giełdowo-kiermaszowy, gdzie zakup takich części niesie za sobą ryzyko braku wiedzy w kwestii pochodzenia danego elementu i jego doboru. W takim przypadku brak pewności, co do stanu technicznego danej części samochodowej, może nieść za sobą nieprzyjemne w skutkach konsekwencje. Decydując się zatem na zakup części do aut na rynku wtórnym, warto je nabywać np.w profesjonalnych stacjach demontażu pojazdów, gdzie każda odzyskana część ze złomowanego pojazdu jest dokładnie sprawdzana w warsztatach danej stacji oraz szczegółowo rejestrowana i ewidencjonowana.
Niesie to ze sobą tą niewątpliwą zaletę, iż nabywca używanej części samochodowej, decydując się na jej kupno wie, z jakiego auta ona pochodzi, w jakim jest stanie technicznym, jaką ma historię eksploatacji i do jakiego modelu auta będzie nam pasować. Takich informacji na próżno szukać u przypadkowych okazjonalnych sprzedawców, których wiedza jest często szczątkowa by nie powiedzieć żadna. Tak więc decydując się na zakup takich części warto postawić na pewien profesjonalizm i pewne źródło pochodzenia, gdyż w wypadku jakichkolwiek trudności i problemów zawsze będzie można wspomóc się radą i doświadczeniem fachowców.

© 2011 – 2015, admin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły