Części i zamienniki

Na naszych drogach jest coraz więcej aut różnej klasy. Niestety nasze drogi są słabo przygotowane do tak dużego ruchu, więc na porządku dziennym są stłuczki, wypadki. Nawet najlepszy kierowca z tego powodu przynajmniej raz w roku musi odwiedzać mechanika. W dużych miastach ta statystyka jest jeszcze gorsza, tam prawie każde auto ma ślady stłuczek.
Serwisy samochodowe są odwiedzane również w przypadku, różnych awarii auta. Każda wizyta u mechanika wiąże się najczęściej sporym wydatkiem. Szczególnie w przypadku, gdy do naprawy auta używane są jedynie części oryginalne, które są drogie. Tym droższe, im lepsze auto. W czasach kryzysu, nikt spokojnie nie reaguje na takie wydatki. Niestety rzadko kiedy oryginalne części można zastąpić znacznie tańszymi częściami zamiennymi. Z całą pewnością, nikt nam nie naprawi nimi auta w autoryzowanym serwisie, na który jesteśmy zdani, do czasu zakończenia gwarancji lub, co jest coraz częstsze, do czasu aż spłacimy kredyt. Wiele banków w umowie kredytowej zastrzega, że auto przez czas spłacania kredytu musi być serwisowane jedynie w autoryzowanym punkcie.

Nie dość, że to często problematyczne, to w dodatku każda naprawa będzie nas kosztować więcej. Obejść tego w zasadzie nie można, chyba, że znajdziemy bank z rozsądniejszymi warunkami kredytu. Pomijając te skrajne przypadki, warto korzystać z usług zaprzyjaźnionego mechanika, który nam doradzi, jakie części warto zastosować w aucie. Czasem sklepy motoryzacyjne oferują zamienniki naprawdę dobrej jakości, które niejednokrotnie są nawet bardziej wytrzymałe niż części oryginalne a przy tym są dwa razy tańsze. Dobry mechanik nam o tym powie, w serwisie raczej się takich rzeczy nie dowiemy i wrócimy z kolejna awarią tej samej części. Nie zawsze, ale w ostatnim czasie, niestety coraz więcej się na ten temat słyszy.

© 2017 – 2019, vezyr. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły