Gdy szukamy samochodu

Teoretycznie powinniśmy kupować auta nowe, które gwarantują nam 100% sprawność i wysoki poziom bezpieczeństwa, jednak nadal w naszym kraju wiele osób zdecydowanie woli kupować auta z tak zwanej drugiej ręki i nie chodzi tu wcale o samochody wieloletnie, z widocznymi śladami użytkowania, a o auta o niewielkim przebiegu i stopniu zużycia. Największym zainteresowaniem cieszą się auta dwu, trzy, czteroletnie, które są znacznie tańsze niż te w salonie za to nadal gwarantują nam dość wysoki poziom sprawności.
Jest to głównie podyktowane kwestią finansową, gdyż różnice w cenie między takimi autami są dość spore co nie zawsze rekompensuje chęć posiadania nowego pojazdu. W większości 2-3 letnich aut używanych wystarczy posprzątać, by pozbyć się śladów użytkowania i auto wygląda nadal okazale. Warsztaty samochodowe w swych usługach oferują często kontrolę takiego samochodu, zanim go kupimy, więc mamy szanse by wychwycić ewentualne usterki. Zakup takiego auta zatem wiąże się z minimalnym ryzykiem. Do mechanika warto też się pofatygować ponieważ często na nasz rynek trafiają zagraniczne auta powypadkowe, warto zatem wiedzieć czy nam się taki składak nie trafił.
Kupując samochody używane, ( kupisz w demot.pl ) nie musimy już go naprawiać częściami fabrycznie nowymi, które są drogie, coraz popularniejsze są miejsca, gdzie można kupić używane części zamienne, po zdecydowanie niższych cenach. szrot lub komis samochodowy, w obu tych miejscach można kupić części zamienne, które są w dobrym stanie, a kosztują znacznie mniej od części nowych, co znacząco obniża ewentualny koszt remontu auta. Z części pochodzących ze złomowanych aut jest szczególnie korzystnie naprawiać samochody używane, które mają  już dłuższą historię. Nowymi częściami nie opłaca się naprawiać aut, które mają powyżej dziesięciu lat, ponieważ koszt naprawy mógłby przekroczyć ogólną wartość auta. Oczywiście auto, które ma więcej niż dziesięć lat, ogólnie lepiej byłoby oddać na złom, jednak wiele marek aut jest na tyle niezawodna, że nawet kilkunastoletnie są z powodzeniem użytkowane. Ich głównym atutem zresztą jest niska wartość, dlatego są popularne wśród osób mniej zamożnych, nawet jeśli potrzebują co jakiś czas drobnych napraw.

© 2011 – 2015, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły