Rajdy samochodowe

Od początków  historii motoryzacji, szybkość była czymś co najbardziej pociągało. Wyścigi samochodowe urządzane były autami, które w porównaniu do aut obecnie wykorzystywanych do wyścigów, osiągały śmiesznie małe prędkości. Wtedy jednak były postrzegane jako prawdziwe demony prędkości. Z całą pewnością również były to niesamowicie piękne maszyny, dlatego też do dziś jest wielu amatorów takich zabytkowych aut, chociaż naprawdę nie wielu na nie stać.
Sportowe samochody
z tamtych lat to z pewnością pojazdy z duszą. Dlatego coraz więcej modeli produkowanych współcześnie również stylizuje się na takie zabytkowe, jednak pod maską mają już zdecydowanie inne rozwiązania wręcz czerpiące z rozwiązań kosmicznych technologii. Karoseria, również pomimo, ze stylizowana według starych wzorców, opiera się już na innych materiałach,  ma wiele zaokrągleń i rozwiązań technicznych, które sprawiają, że auto może rozwijać znacznie większe prędkości i być bezpieczniejszym, krótko mówiąc są to samochody jedynie pobieżnie przypominające antyki. Jednak takie najbardziej innowacyjne technologie w budowaniu karoserii widać na przykładzie wyścigów F1 czy też GP2, gdzie każdy element karoserii jest tak przemyślany, by dawał jak najbardziej optymalne możliwości wykorzystania mocy silnika.
Jakże to różne od tych pierwszych samochodów a nawet pierwszych bolidów F1. Rozwój technologii sprawia, że sport motoryzacyjny jest coraz bardziej popularny a przede wszystkim jeszcze bardziej emocjonujący. Jest coraz więcej różnorodnych rajdów i serii wyścigowych odbywających się w najbardziej niedostępnych rejonach świata. Coraz więcej osób się tym wszystkim po prostu interesuje, a co za tym idzie sponsorzy są skłonni inwestować w ten sport coraz większe pieniądze. Ma to znaczenie ponieważ obecnie wyścigi to dobry sposób reklamy dla sponsorów. Za każdą serią wyścigową stoją obecnie ogromne pieniądze, które dodatkowo motywują kierowców oraz zespoły.

© 2011 – 2015, proveve. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły