Serwis klimatyzacji samochodowej

Dużymi krokami zbliża się lato. Kiedy dni stają się coraz cieplejsze, przypominamy sobie, o klimatyzacji w samochodzie. Tymczasem, by nie sprawiała nam przykrych niespodzianek, powinniśmy dbać o nią przez cały rok. Jeśli jednak zimą używaliśmy klimatyzacji mało lub wcale, wiosną koniecznie pamiętajmy, by zrobić przegląd połączony z wymianą filtra kabinowego.

Okresowy przegląd

Nie ma co czekać do lata. Przegląd klimatyzacji jest konieczny, jak w przypadku podejrzenia raka jelita kolonoskopia Wrocław jest miejscem, gdzie bez problemu znajdziemy wiele dobrych i tanich serwisów. Żeby klimatyzacja w naszym samochodzie działała bez zarzutu, przynajmniej raz w roku musimy poddać ją okresowemu przeglądowi. Powinien on obejmować jej odgrzybienie, czyszczenie, sprawdzenie szczelności oraz wymianę czynnika chłodzącego. Ważny jest również montaż nowego filtra kabinowego. Należy w tym celu oddać samochód do warsztatu zajmującego się układami chłodzącymi.

Wymiana filtra kabinowego

Ważnym elementem klimatyzacji jest filtr kabinowy. Trzeba o nim pamiętać podczas przeglądu. To właśnie przez filtr przechodzi powietrze przed schłodzeniem. Jeśli jest brudny, nadmuch w samochodzie będzie słaby a gdy dodatkowo filtr jest wilgotny, poczujemy nieprzyjemny zapach. Wymiana filtra nie jest skomplikowana, ale wymaga wprawy. Dlatego lepiej powierzyć ją specjalistom.

Dlaczego trzeba dbać o klimatyzację?

Korzystanie z klimatyzacji nie tylko poprawia komfort jazdy. Wpływa korzystnie również na sprawność motoryczną kierowcy. Wdychanie w samochodzie zanieczyszczonego powietrza może się źle skończyć. Zwłaszcza, że w brudnej klimatyzacji zbierają się ogromne ilości bakterii i grzybów. Jeżeli nie będziemy o nią regularnie dbać, może na tym ucierpieć nie tylko nasze zdrowie, ale i portfel. Zaniechanie przeglądów może doprowadzić do uszkodzenia sprężarki , co narazi nas na znacznie większe koszty, niż serwis klimatyzacji.

© 2017 – 2019, sygin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły