Szroty i złomy samochodowe

Rynek motoryzacyjny jest obecnie zasypywany zarówno samochodami używanymi w różnym stanie jak i częściami używanymi. Coraz więcej osób dosyć regularnie odwiedza takie miejsca jak szrot czy złom, w poszukiwaniu używanych części samochodowych. Wszystko jest tu związane z kwestią opłacalności. Coraz mniej opłaca się kupowanie aut nowych, coraz więcej osób decyduje się po prostu na naprawę auta, które już posiada.
Siłą rzeczy, osoby, których nie stać na nowe auto, chcą naprawę posiadanego przeprowadzić przy jak najmniejszych kosztach. Sięgają więc po części używane, które realnie oceniając z jakich samochodów są one pozyskiwane, jest wyjściem bardzo korzystnym w wielu przypadkach. Na złom, gdzie są te części pozyskiwane trafiają bowiem auta rozbite, a z doświadczenia wiadomo, że najczęściej rozbijane są auta nowe, w których rozwijane są największe szybkości. To sprawia, że te części, które kupujemy są częściami o niewielkim zużyciu. W wielu miejscach na takie części możemy dostać nawet kilkumiesięczną gwarancje. Jednak o ile kupno części do samochodu z tak zwanej drugiej ręki, jest opłacalne, o tyle zakup używanego samochodu jest już sprawą bardzo ryzykowną. Niestety, wiele samochodów sprzedawanych w komisach czy na giełdach jest w zdecydowanie gorszy stanie, niż jest to nam przedstawiane przez właściciela.
Najczęściej samochody używane maja zdecydowanie większy przebieg niż ten pokazywany na liczniku. Jedynie wprawne oko może wychwycić inne ślady, świadczące o większym zużyciu samochodu. Jednak nie jest to jedyny problem z używanymi samochodami. Bardzo często są to samochody powypadkowe, które dobrze wyglądają tylko dzięki wprawnym rękom blacharza. Często takie samochody nie powinny w ogóle jeździć po drogach ale okazuje się to zazwyczaj dopiero w jakiś czas po zakupie.

© 2011 – 2015, proveve. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły