Kombi z wyższej półki

Wszystkie auta klasy kombi mają do zaoferowania użytkownikom nieprzeciętnie dużo miejsca. Ale mogą być także czymś więcej niż tylko dużym autem – mogę stać się ofertą dla rodzin ceniących sobie wysoki standard. Podobnie jak Mazda 6, także Honda Accord ma sporo do zaoferowania w kwestii przestrzeni i komfortu. Ekonomiczny silnik Diesla 2.2 zapewni niewysokie zużycie paliwa, nie wynoszące więcej niż 6 l/100 km. Przyjemna jest też praktyczność wyposażenia, a także brak przesadności w faszerowaniu samochodu różnego rodzaju gadżetami i elektroniką.
Pojemny bagażnik (518 l), i spora przestrzeń na nogi, zarówno z przodu jak i z tyłu, sprawiąją, że Honda Accord 0 kombi jest doskonałą propozycją dla rodzin. Podobnie rzecz ma się z Mazdą 6, gdzie również ma się do dyspozycji sporą przestrzeń bagażową, po złożeniu siedzeń wzrastającą do ponad 1700 l.
Także i tu zaskakuje praktyczność wyposażenia, oraz spora przestrzeń we wnętrzu. Zwłaszcza na tylnych siedzeniach jest do dyspozycji zdecydowanie więcej miejsca niż w krytykowanym z tego względu Oplu Insigni. Mankamentem Mazdy 6 jest niezbyt dobre wykończenie wnętrza, w większości z twardego plastiku. Zaletą konkurenta Hondy jest za to spalanie, bardzo zbliżone do tego w Accordzie – od 6 l do 6,5 l na 100 km. Niestety, auta tego typu mają jedną zasadniczną wadę – cena nie jest niska, i przekracz 100,000 PLN. Jednak jeśli ktoś myśli o trwałym kombi, zdolnym pomieścić całą rodzinę, to warto w takie auto zainwestować.

© 2011 – 2015, Dominik Fidor. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły