Stacja demontażu pojazdów

Masz stare auto i nie bardzo wiesz, co z nim zrobić? Oddaj je do auto złomu. Starego auta coraz częściej nie opłaca się ani naprawiać ani sprzedawać, złomowanie jest chyba najbardziej racjonalnym rozwiązaniem. Auto złom oferuje całkiem korzystne ceny, często otrzymuje się tyle, je dostalibyśmy sprzedając takie auto, a ile mniej formalności.
Dlaczego złomowanie nam się opłaca? Bo stacja demontażu pojazdów zarabia na tym jeszcze więcej. Złomowane pojazdy są rozkręcane na części, odzyskuje się z nich wszystko to, co jeszcze da się użyć. Pozyskuje się w ten sposób części zamienne dla innych aut, które znacznie obniżają koszt naprawy innych, używanych samochodów. Z niektórych części auta odzyskuje się też w procesie recyklingu różne, rzadkie surowce. Rzadkie, więc i drogie, nie dość, że zarabia się na odzysku, to jeszcze wspiera ratowanie planety poprzez wpływ na ograniczenie wydobycia tych surowców.

Te części, które są nie metalowe i do niczego już się nie przydadzą, trafiają do spalarni, gdzie są utylizowane. To również ma swój plus, w ten sposób pozyskuje się energię cieplną do ogrzewania budynków w zimie czy też podgrzewania wody. Wszystkie metalowe części, które są uszkodzone lub ich wykorzystanie ponowne jest już nie możliwe, trafiają do hut na przetop. Ceny złomu sprawia, że jest opłacalne. Złomowanie samochodów jest więc opłacalne dla każdej ze stron, a korzysta na tym jeszcze więcej osób. Jeżeli więc zastanawiasz się, co począć z autem, które jest stare, często się psuje i jego eksploatacja staje się ciężarem a nie przyjemnością, oddaj je do stacji demontażu. W wielu komisach czy nawet salonach samochodowych można liczyć na korzystne bonusy, gdy przedstawia się dowód na to, że poprzednie auto zostało zezłomowane. Po co więc się zamartwiać, gdy rozwiązanie jest tak banalnie proste?

© 2018 – 2019, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły