Z autem jak z kobietą

W świecie mężczyzn bardzo często kobieta porównywana jest do samochodu. Feministki zapewne się oburzą, ale tak już jest. Dla faceta piękna kobieta i piękne auto to pierwszorzędne zagadnienia, o których może dyskutować godzinami.

 Potrafimy docenić piękno

To, że tak trudno jest nam, facetom, zrozumieć kobiety, nie oznacza wcale, że nie potrafimy docenić ich piękna. Robimy to każdego dnia, jedni subtelnie inni nieco bardziej wylewnie (tylko bez skojarzeń). One robią wszystko, by nam się spodobać; odchudzają się, chodzą do fryzjera, kupują kremy do cery naczyniowej i balsamy – wszystko po to, by zachować urodę. A my faceci nie potrafimy przejść obok zgrabnej dziewczyny obojętnie. Tak samo jak nie potrafimy ominąć Chevroleta Camaro bez pełnego podziwu westchnienia. Pociągają nas te kształty, pełne energii i dynamiki linie.

Mężczyźni za deską kreślarską

Pytanie dlaczego samochody mają takie a nie inne kształty i dlaczego od razu kojarzą się nam z kobietami. Odpowiedź jest zaskakująco prosta. Znaczna część projektantów, którzy tworzą projekty nowych pojazdów to mężczyźni, a co jeśli nie kobieta jest dla nas inspiracją i wzorem do naśladowania? Oczywiście są panie, którym nawet maseczka do twarzy nie pomoże. Nie pomogą też ani liczne zabiegi kosmetyczne, ani operacje plastyczne wizyty w salonach SPA czy kremy przeciwzmarszczkowe, ale jak mawiają mędrcy, każda kobieta skrywa w sobie piękno. I projektanci próbują odtworzyć to piękno w samochodach. Istnieją teorie, według których mężczyźni zaczęli wykonywać przedmioty, ponieważ pragnęli posiąść moc kreacji, która zarezerwowana była tylko kobietom (wszak tylko one mogą rodzić potomstwo). Samochody według mnie są szczytem męskiej kreacji.

Delikatnie i z wyczuciem

Co łączy jeszcze auta i kobiety? Sposób, w jaki się powinno z nimi obchodzić. Zarówno kobiety, jak i samochody wymagają od nas uwagi, troski i odpowiedniego podejścia. Każde auto jest inne, tak jak każda kobieta jest niepowtarzalna. Trzeba wczuć się w naturę auta, by chodziło bez problemów i dostarczało nam satysfakcji. Jedne wymagają wyczucia i ostrożności w prowadzeniu, inne zaś poddają się naszej woli bez najmniejszego problemu, a jeszcze inne najlepiej sprawdzają się przy zdecydowanym kierowcy.

© 2017 – 2019, sygin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.proviper.pl

Podobne Artykuły